Škraboškový bál školní družiny

V únoru jsme se ŠD navštívili Jižní Ameriku. Proto jsme 26. 2. 2016 uspořádali Škraboškový bál. Milé překvapení nám zajistila p. Bultasová, jako peruánská indiánka, se svojí neteří Lucií. Tělocvičnu jsme vyzdobily naším totemem a ohništěm. Bubny, chřestidla, tamburíny zapůjčila naše „Indiánka“.

Společně jsme vytvořili kruh a zjistili jeho obrovský význam (slunce, planeta, život, pospolitost, koloběh…), prožili vykuřovací rituál, seznámili jsme se s tím, jak úzce jsou indiáni spjati s přírodou. Vytvářeli jsme zvuky pralesa a pohybovali se jako pralesní zvířata i hmyz.

Dalším krásným pocitem bylo poslouchání vlastního srdce a přizpůsobení se jeho rytmu. Rytmus jsme pak znázorňovali hrou na nástroje a tancem. Závěrem jsme se rozloučili se zimou a popřáli si úrodné jaro plné radosti a květů.

Jiřík Plecer řekl: „Já jsem se cítil takovej uvolněnej a klidnej po tom tancování“.

Madlenka Hrušková: "Mě se to líbilo celé, ale nejvíc oheň“.

Opravdu jsem moc ráda, když se nám podaří zorganizovat akce, které se dětem líbí, a kde se „vyřádí“. Ale okamžiky, kdy se děti cítí uvolněné, naplněné pohodou, jsou nenahraditelné.

Paní Bultasová, děkujeme! Odnesli jsme si krásný zážitek a teplo u srdíčka.

M. Přibilová

Foto z akce zde.