Projektový den ŠD

se konal 24.2.2020 ve školní družině, v jídelně a interaktivní učebně. Rodiče žáků se ujali role průvodců na jednotlivých stanovištích. Po dobu necelých dvou hodin jsme se věnovali stavění, lepení, montování podle návodů se stavebnicemi Merkur, Valachia, Voltík, iTriangle, animování na interaktivním panelu, programování robotů MBot a měření různých veličin pomocí souprav PASCO.

Příjemnou a tvůrčí atmosféru nejlépe vystihují pořízené fotografie.

Tento den pořádáme proto, aby se žáci dokázali lépe orientovat v návodech, aby se naučili něco nového, aby si rozšířili své obzory a měli o technickou oblast větší zájem. Postřehli jsme však i další skutečnost, která nás téměř dojala. Viděly jsme, jak rodič se svou ratolestí tráví celkem dlouhý čas, hrají si spolu, spolupracují, baví se spolu a viditelně jsou na sebe oba zúčastnění pyšní.

Děkujeme všem rodičům i prarodičům za podporu, účast a velkou pomoc při realizaci akce.

Vychovatelky ŠD

Více fotografií zde.