Přivítání podzimu

Dne 23.9.2021 překvapila naše starší děvčata své mladší kamarády připravením zábavného odpoledne. Akce se uskutečnila ve znamení přicházejícího podzimu.
V úvodu jsme si připomněli, že astronomický podzim začal 22. září ve 21 hodin a 21 minut, tedy ve večerních hodinách. V tomto okamžiku Slunce vstoupilo do znamení Váh. Tento den sluníčko vyšlo přesně na východě a zapadlo přesně na západě. Řekli jsme si o rituálech, které dříve provázely tento den.
Pak se chopila děvčata iniciativy a zazpívala a pohybově doprovodila písničku Moudronos, předvedla své vystoupení. Na školním hřišti byla připravena pro žáky sportovní stanoviště, na zahradě tombola, před jídelnou občerstvení.
Všichni žáci si náramně užili vedení svými staršími kamarádkami, sportovní vyžití, každý si odnesl drobnosti z tomboly a plné bříško dobrot od skvělých maminek organizátorek.
Děvčatům a jejich maminkám patří náš velký dík.
Fotogalerie zde.                                                                                              M.Přibilová – vychovatelka ŠD