Pochod "světlušek" na Chlum

Pochod světlušek na Chlum
Pošmourné zimní dny přímo vybízejí k oživení a prosvětlení. Krátký den a dlouhá noc, mlhy a chlad navozují tajemnou atmosféru.
Je tedy třeba této situace využít a rozsvítit oči a zahřát srdce dětí i dospělých.
Před ZŚ Plzeň-Újezd se sešli rodiče se svými dětmi, aby se zúčastnili „Pochodu světlušek na Chlum“. Žáci školy si vyzvedli ve škole nazdobené lucerničky se svíčkami a měli pro své rodiče ještě překvapení. Ze dveří vyšli v blýskavých nebo strašidelných škraboškách inspirovaných tradičním karnevalem v Rio de Janeiro. Družina žije letos celoroční motivací „Napříč všemi kontinenty“ a právě pobyla 2 měsíce na americkém kontinentě.
Pochod čítající kolem 140 členů se vydal směrem ke Chlumu. V polovině cesty se děti odklonily na stezku odvahy, kterou absolvovaly podle světýlek a osvětlených vydlabaných dýní.
U paty rozhledny vítal všechny zúčastněné plápolající oheň, otevřený kiosek i samotná osvícená rozhledna.
Zpívání dětí, opečené voňavé topinky a občerstvení vytvořilo velmi příjemnou atmosféru a kouzelný pohled na noční Plzeň i okolí doslova bral dech.
Počasí nám přálo. Bylo mrazivo, ale naprosto čisté nebe bez mráčku.
Děti i vychovatelky tuto akci připravovaly dlouho dopředu. Vyráběly se škrabošky, zdobily lucerničky, dlabaly dýně, připravovalo se dřevo na oheň s tatínkem naší žákyně.
Všechna tato snaha byla zúčtována pohodovým průběhem, krásnými zážitky od ohně, ze stezky odvahy i z rozhledny.
Po celou dobu konání akce byla dodržena všechna  hygienická opatření.
Chlum je pro nás dominantou, kouskem krásné přírody i místem setkávání. Svědčí o tom i fakt, že na podzim zde naše škola uskutečnila úklid v rámci projektu „Ukliďme Česko“. Na Chlumu nám opravdu záleží. Chceme zachovat tuto část Plzně co nejkrásnější pro nás i všechny ostatní. Proto zde se školní družinou často pobýváme a minimálně 2x za školní rok pořádáme větší akce.
                                                                                                                             M.Přibilová – ZŠ Plzeň-Újezd vedoucí vychovatelka školní družiny