II. indiánská slavnost

se konala v tělocvičně školy ve čtvrtek 6.2.2020.

Divadélko Řimbaba bylo součástí II. Indiánské slavnosti našeho kmene „Divocí bizoni“. Samotný program zahájili Vychytralý lišák, Sladký květ a Rozvážný mýval, se svým bubenickým vystoupením. Odvahu předvést před celým kmenem tanec měla i naše squaw Tančící králík. Postupně se přidávali ostatní a zanedlouho kolem symbolického ohně tancoval téměř celý kmen. Dále jsme si v indiánském kruhu připomněli, že jsme si všichni rovni, připomněli jsme si opakující se rytmy a cykly v nás, na naší Zemi i ve vesmíru.

Cestou do světa zvířat provázela malé indiány školená členka kmene starších. Dynamickou meditací jsme putovali na vysněné místo za svým silovým zvířetem, naším průvodcem a pomocníkem. (Jedná se o řízenou imaginaci vedoucí k rozvoji fantazie a posílení sebedůvěry.)

Na závěr slavnosti jsme si užili volný pohyb i tanec při hudbě.

Na slavnost jsme se připravovali celé pololetí školního roku: barvili jsme obleky, zdobili, plnili úkoly, za které bylo možné získat peříčka do čelenky.

Kroužek Kreativní dílny pečlivě připravil výzdobu tělocvičny a namaloval všem účastníkům Indiánské líčení obličejovými barvičkami.

Na akci panovala báječná atmosféra, moc jsme si ji užili

Je nám líto, že se akce nemohli zúčastnit i rodiče, ale vzhledem ke kapacitě tělocvičny, to nebylo možné.

S rodiči si rádi užijeme III. Indiánskou slavnost spojenou s iniciačním obřadem na Chlumu v pátek 26.6.2020.

Vychovatelky ŠD

Více fotografií zde.