Divadelní představení za plotem "Narození Ježíška"

Radost po vánočních prázdninách a nadšení přineslo do družiny nápad a touhu žačky 1. třídy, abychom zahráli divadlo o Třech králích. Snadno se připojili ostatní.

Zpočátku jednoduchá věc nabírala na rozměrech: hledání zdrojů, vymýšlení provedení příběhu, scénář, nakonec i vyrobení a poshánění alespoň jednoduchých dětských kostýmů. Spolu s navalováním úkolů rostlo i nadšení dětí a touha předvést svůj um.
Výsledkem bylo divadelní představení za plotem školní zahrady před betlémem s názvem „Narození Ježíška“. Důvodem bylo, aby ho mohli shlédnout rodiče alespoň žáků 1. třídy, kteří divadlo nacvičili.
V ději se promítla cesta do Betléma Marie a Josefa, narození Ježíška i příchod Tří králů. Příběh byl provázen koledami.
Představení se konalo až 12.1.2022, ale děti měly ze svého výkonu dobrý pocit, zejména, když mohly ze scény zamávat svým blízkým. Mezi publikem byli i ostatní žáci školní družiny.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             M.Přibilová - vychovatelka

Další fotografie k nahlédnutí zde.