Přestup na 2. st. ZŠ a gymnázia

V tomto školním roce vás čeká nelehké rozhodování – co dál? Doporučujeme navštívit okolní školy nebo gymnázia při dnech otevřených dveří, které každá škola uvádí na svých internetových stránkách. Bývají v listopadu a prosinci. Doporučujeme pozeptat se na okolních školách o možnosti nástupu do 6. ročníku. Někdy berou žádosti okamžitě, když mají volnou kapacitu. V každém případě Vám řeknou, kdy je nejlépe podat žádost nebo přihlášku.

Přihlášky na gymnázia se podávají do 1.3.2023 a podávají se přihlášky dvě. Prosím Vás, kdo by měl zájem o přihlášky – vytiskneme Vám je již předvyplněné a potvrzené v pololetí. Ozvěte se mi, kdo by chtěl. Na přihlášky není potřeba razítko lékaře. To požaduje jen sportovní gymnázium.

• Je velmi důležité podat žádost o přestup na 2.stupeň ZŠ na okolní školy již v únoru - všichni žáci 5. třídy (i ti žáci, kteří dávají přihlášky na gymnázia. V případě přijetí na gymnázia oznámíte, že od září nenastoupíte.)

• Žádosti o přestup a přihlášky na okolní školy můžete stáhnout přímo na webu škol nebo si žáci mohou přijít nechat vytisknout žádost u Mgr. M. Koutové

• Žádosti a přihlášky podává zákonný zástupce - můžete poslat doporučeně poštou   na danou školu nebo osobně na sekretariátu okolních škol.

• Pokud byste chtěli zjistit IQ nebo studijní předpoklady vašich dětí - poradí Pedagogicko-psychologická poradna Plzeň (působí na adrese ČÁSTKOVA 78, PLZEŇ, telefon: 377 468 124 nebo 377 468 111, e-mail: pepor@pilsedu.cz nebo poradnaplzen@seznam.cz)

• Na našich internetových stránkách www.zsujezdplzen.cz v kolonce pro rodiče a poradenské služby uvádíme odkazy na různé portály a gymnázia. Doporučujeme navštěvovat přípravné kurzy na přijímací zkoušky na jednotlivých gymnáziích. Již od listopadu nabízí kurz Církevní gymnázium, ostatní zpravidla až od února.

• https://prijimacky.cermat.cz/       vše o přijímacím řízení i vzorové testy

• https://www.uradprace.cz/documents/37855/697952/cimbudu2021.pdf   - brožura ještě není aktuálně, ale můžete se podívat na počty přijímaných a podmínky.

• Na gymnázia je možné podat v únoru 2 přihlášky – testy jsou jednotné a státní Cermat. Budou dva termíny a výsledky předá -  Cermat- jen lepší výsledky z obou testů na obě gymnázia.