Julinka rozvíjí mimořádné hudební a výtvarné nadání

Julinka Hubatová je žákyní druhé třídy. Odmalička ráda zpívá a tančí.
V šesti letech začala navštěvovat pěvecký sbor Notičky, který působí při Základní umělecké škole Bedřicha Smetany jako přípravka Plzeňského dětského sboru.
O rok později začala chodit ještě do sboru Kajetánek. Hlavním cílem tohoto přípravného dětského pěveckého sboru je vychovávat dětské zpěváky, kteří budou časem učinkovat v inscenacích Divadla J. K. Tyla.
Kromě zpěvu se Julinka věnuje také hře na zobcovou flétnu. Hraje teprve druhým rokem, ale už v minulém školním roce získala se svými kamarádkami 1.cenu v okresním kole soutěže souborů zobcových fléten.

Zde však Julinčiny úspěchy zdaleka nekončí. Je totiž také velmi nadaná ve výtvarném umění.
Druhým rokem navštěvuje výtvarný obor na ZUŠ Bedřicha Smetany. V roce 2023 se zúčastnila celostátní výtvarné soutěže „Krajina s rybníky”, kde získala ve své kategorii 3.místo. Úspěch přišel i v zahraničí. V témže roce uspěla mladá výtvarnice v mezinárodní výtvarné soutěži nesoucí název „Graines d’artistes du monde entier“ Světového uměleckého institutu mládeže (IMAJ) s tématem „Příběhy a legendy mé země“.
Julinka je velmi společenská a milá dívenka. Volný čas tráví nejraději s kamarádkami nebo s bratrancem a sestřenicemi. Své maličké sestřičce hraje na flétnu, Meduška je její vděčná posluchačka.
Ve škole Julinku nejvíce baví výtvarná výchova, angličtina a matematika. Jednou by chtěla být dětskou lékařkou nebo paní učitelkou. Ve své rodině má úžasné zázemí a velikou podporu.

Mgr. Hana Techlová

Julča3