Jáchym na prknech, která znamenají svět

Jáchym Karhánek chodí do třetí třídy. Jeho velkou zálibou jsou hudba, zpěv a tanec. Od šesti let hraje na housle a nyní se věnuje i zpěvu. Jaké je to stát na velkém jevišti si poprvé vyzkoušel před dvěma roky v Divadle J. K. Tyla v Plzni, a to v malé roli malého kluka v muzikálu Billy Elliot. V té době již probíhaly zkoušky muzikálu Fun Home, ve kterém Jáchym hraje bratra hlavní hrdinky Johna Bechdela. Diváci ho dále mohli vidět v roli malého Rudolfa v muzikálu Elisabeth nebo jako Jeníčka v muzikálové pohádce O Jeníčkovi a Mařence. Divadelní prostředí si zamiloval jak z jeviště, tak i z hlediště. Ti z nás, kteří Jáchyma v divadle viděli hrát, oceňují jeho dovednosti, kuráž a nasazení při každém představení.

Ve volném čase má spoustu dalších zálib. Rád vyráží do přírody, staví modely ze stavebnice Lego a tráví čas s kamarády. Rodiče ho ve všech jeho rozmanitých zálibách podporují. Až bude dospělý, chtěl by se stát zpěvákem nebo hasičem.

Držíme mu palce, aby si své sny v budoucnosti splnil.

Mgr. Hana Techlová

thumbnail_IMG_3594