Zobrazit všechny kontakty

Kde nás najdete

Mapa

Podporujeme projekty

priloha_1326744235_2_Vzor publicity cíl 172 – distanční výuka   vzor-MSMT-Letak-pro-publicitu-NPO_soucasne_173-174_2022-2023

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Rodiče vítáni   Ovoce do škol

Atletika pro děti   PROSIT

Se školou na golf   Pohár vědy

Celé Česko čte dětem   Tvořivá školka

Honza je muzikant, který hraje na akordeon

Honzík Ryba je žákem třetí třídy, letos mu bude 10 let.  Pro hru na akordeon se rozhodl, už když chodil do školky. Tam totiž slyšel hrát jednu maminku a nástroj se mu moc zalíbil.

Že se na akordeon naučí hrát má na svědomí také ústřední melodie z filmu Piráti z Karibiku. Honza si tuto melodii v podání akordeonu zamiloval a řekl si, že se ji chce naučit také.

Hrát začal v šesti letech. Cvičení na akordeon Honzu bavilo hned od začátku. Jistě to bylo tím, že si hudební nástroj vybral sám. Úspěchy se brzy dostavily a Honzík svoji hru začal předvádět na soutěžích. V roce 2022 se zúčastnil Plzeňského akordeonu, kde vyhrál první místo. Minulý rok byl pro mladého muzikanta velice úspěšný. Stal se totiž absolutním vítězem soutěže základních uměleckých škol v 0. kategorii. Tato soutěž se skládá z několika kol, Honza všechna vyhrál. V krajském kole byl dokonce vyhlášen absolutním vítězem kategorie Junior. Skvělý úspěch!

Honzík neusnul na vavřínech a začal si připravovat repertoár na mezinárodní soutěž. Cvičil a těšil se, že porovná síly také s muzikanty z cizích zemí. Bohužel, tato soutěž byla zrušena. Myslím ale, že Honza nemusí být smutný. Jistě bude mít mnoho dalších možnosti zúčastnit se jiných soutěží. Také začal hrát v duu s kamarádkou Eliškou, která hraje na příčnou flétnu. Honzík je velmi talentovaný, pilný a cílevědomý.

Svoji hru už několikrát předvedl také ve škole. Těšíme se na další minikoncerty. Honzíka rádi uvítáme ve všech třídách.

Honza se věnuje také sportu. V současné době je členem házenkářského oddílu TJ Plzeň-Újezd. Navštěvuje skautský oddíl. Ve volném čase rád čte, hraje kopanou a vyrábí kartonové telefony a akordeony. Má rád přírodu a zvířata.
Ve své rodině má velkou podporu nejen ve hře na akordeon, ale ve všech dalších zálibách a aktivitách.