Hanka má ráda přírodu a miluje zvířata

Povídat si s Haninou Makoňovou, žákyní čtvrté třídy, je radost. Lásku k přírodě a ke zvířatům zdědila po obou rodičích.  Manželé Karel a Hana Makoňovi vedou mnoho let Záchrannou stanici živočichů Plzeň. Stanice sídlí v Doubravce, zabývá se ekologií a ochranou přírody. Všichni tři dnes společně zasahují v terénu, řeší programy druhové ochrany a realizují vzdělávací akce pro školky a školy. Hanina se v tomto prostředí pohybuje s rodiči odmalička. Sama odchovala několik zvířat, zejména mláďat jako například divoké kachny, husy a vrabčáky.  Díky tomu má dnes Hanka takové znalosti, že občas taťkovi pomáhá jako jeho asistentka. Známé přísloví praví, že "Jablko nepadá daleko od stromu". V případě Hanky je potřeba přísloví upravit, neboť zde "Jablko spadlo přímo pod strom".

Hanka říká, že miluje zvířata od té doby, co se narodila. Na otázku, které živočichy má nejraději, okamžitě odpoví, že všechny! Má úžasné a obdivuhodné znalosti o živočiších i o rostlinách.  Již několikrát sama prezentovala ve škole výukové programy o zvířatech. Do školy donesla živou kavku a ježka. Dokáže o zvířatech zajímavě mluvit, má přirozený projev, je milá a rádi jí posloucháme. Umí odpovědět na spoustu přírodovědných otázek.

Hanina už má představu o svém budoucím povolání. Ráda by studovala veterinární fakultu a pracovala jako záchranářka zvířat. Chtěla by se zabývat ochranou přírody.

Kromě přírody má ráda také, archeologii, historii a hudbu, hraje na příčnou flétnu. Zdokonaluje se v angličtině, hodně a ráda čte. Nově hraje v loutkovém divadle Špalíček v D-klubu. Ráda tvoří, kreslí a vyřezává a u toho si pouští dětské rozhlasové hry Rádia Junior.

Rodiče ji velmi a rádi podporují v jejich zájmech a tím spolu se školou pomáhají rozvíjet Hančiny rozmanité znalosti a dovednosti.

Mgr. Hana Techlová

00 16.9.2023 Touškov (30)  00 IMG_6482

00 IMG_1874  00 3.6.2023 Pitvy (361)

00 27.11.2023 EV ZŠ Štěnovice (191)