Medaile MŠMT

Nejvyšší ocenění za pedagogickou práci v roce 2020 – Medaili MŠMT – dne 18.8.2021 převzalo z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy 57 laureátů a laureátek. Ve Valdštejnské zahradě Senátu ČR bylo Medailí 1. stupně oceněno 28 mimořádných osobnosti působících dlouhodobě v oblasti školství, výchovy, uměleckého vzdělávání a práci s mládeží, Medailí 2. stupně pak 29 oceněných.

Nominace na ocenění mohou podávat ředitelé škol, učitelé, rodiče, žáci, ale i široká veřejnost. O udělení medaile rozhoduje ministr školství na základě došlých návrhů. Uděluje se ve dvou stupních, a to 1. stupně (stříbrná) a 2. stupně (bronzová). Autorem návrhu medaile je akademický sochař Zdeněk Kolářský.

Medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy  2. stupně - za vynikající pedagogickou činnost:

Mgr. Helena Fenclová, Základní škola Plzeň-Újezd, Národní 1, Plzeň

Její škola má vynikající renomé u široké veřejnosti - zavádí nové a zajímavé formy a metody práce v rámci výuky pro žáky i učitele. Podporuje a motivuje pedagogické pracovníky v odborném růstu a sebevzdělávání, neustále usiluje o zlepšování materiálních a personálních podmínek k udržení vysokého standardu školy. Je pro ni prioritou přiblížení školy skutečnému životu.