Základní škola Plzeň - Újezd
Národní 1, Plzeň příspěvková organizace

Vyhledávání

Oficiální informační server města Plzně

Kontakty

ŘEDITELKA ŠKOLY
Mgr. Helena FENCLOVÁ
+420 378 027 040
+420 724 093 936
fenclovahe@zsujezd.plzen-edu.cz

ZÁSTUPKYNĚ ŘEDITELKY 
Mgr. Ilona PLESKAČOVÁ
+420 378 027 047
pleskacovail@zsujezd.plzen-edu.cz

Fax: +420 378 027 043
skola@zsujezd.plzen-edu.cz

Zobrazit všechny kontakty

Kde nás najdete

Mapa

Podporujeme projekty

priloha_1326744235_2_Vzor publicity cíl 172 – distanční výuka   vzor-MSMT-Letak-pro-publicitu-NPO_soucasne_173-174_2022-2023

   

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání   

   

   

Rodiče vítáni   Ovoce do škol

Atletika pro děti   PROSIT

Se školou na golf   Pohár vědy

Celé Česko čte dětem   Tvořivá školka 

Škola v Újezdě bude mít moderní přístavbu, minimalistický dřevěný hranol

Magistrát města Plzně

TISKOVÁ ZPRÁVA

25.9.2018

 

Základní škola Plzeň – Újezd bude mít novou družinu s jídelnou. Moderně pojatá přístavba výrazně ulehčí život žákům i pracovníkům školy, nebudou už muset docházet do kilometr vzdálené stísněné staré budovy. Nový dvoupodlažní objekt, jenž je připojen ke škole, je pojat v minimalistickém stylu jako dřevěný hranol. Obvodové a vnitřní nosné konstrukce přístavby se zastavěnou plochou 210 metrů čtverečních byly  navrženy jako dřevostavba. Zhotovitelem akce za 17 milionů korun včetně daně je firma PALIS Plzeň, spol. s r. o., hotovo bude do konce října.

 

„Cílem je zpříjemnit a zkvalitnit dětem pobyt ve škole i v době, než si je rodiče vyzvednou. To plnohodnotné doplňkové vybavení školy, tedy družina s výdejnou jídel, v Újezdě chyběly. Jsem rád, že se podařilo navrhnout takto moderní objekt, navíc ve formě dřevostavby,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Součástí projektu jsou i stavební úpravy dispozic ve stávající budově školy vyvolané přístavbou.

 

Podle ředitelky školy Heleny Fenclové byl přesun žáků do kilometr vzdálené staré budovy náročný na koordinaci, zajišťování dohledu. „Děti také měly méně možností si hrát a využívat školní zahradu,“ uvedla ředitelka školy s kapacitou 140 dětí, škola má ročníky od 1. do 5.  

 

„V přízemí přístavby je chodba umožňující vstup z ulice Národní i ze dvora školy. Z této chodby je přístup do školní jídelny, sociálního zázemí jídelny, kabinetu i do stávající budovy školy a dále pak na schodiště do druhého patra přístavby. Výdejna jídel je pak přístupná přes chodbu přímo z jídelny nebo z vnějšího prostoru od Národní ulice,“ přiblížil technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Stavba byla zahájena 14. května, hotova má být do 28. října, za město ji má na starost Odbor investic Magistrátu města Plzně.

 

Navazující prostory v přízemí původní budovy školy budou upraveny. Z šaten a místnosti správce bude zřízena odborná učebna s kabinetem, v původní rekreační učebně vznikne průchozí šatna, šatna bude zřízena i v části stávajícího nevyužitého prostoru, ve zbylé části bude stavebně oddělený sklad. Ve druhém patře přístavby jsou umístěny dvě místnosti vzájemně propojené skládací akustickou stěnou, každá se samostatným vstupem. Obě místnosti jsou určeny pro provoz a potřeby školní družiny, jedna z nich by navíc mohla sloužit jako výtvarná třída používaná pro účely školní výuky. Ve druhém patře jsou umístěny toalety zvlášť pro chlapce a dívky a úklidová místnost s plynovým kotlem pro vytápění přístavby. Součástí projektu je také připojení objektu přístavby na veřejnou infrastrukturu a vybudování nových zpevněných ploch.

 

Fotografie naleznete zde.

 

Design by SITMP